Dermaroller Nedir?

Dermaroller, cilde mikro kanallar açan, dönen bir silindir üzerinde bulunan minik iğneciklerden oluşan bir mekanizmadır. Cildi uyarmak için kullanılır. Açılan kanalcıklardan deri altına verilmek istenen etken maddelerin daha çok ulaşması sağlanır. Yaşlanan, lekelenen, çatlayan, kırışan, fonksiyonları yavaşlamış deri üzerinde onu uyarmak ve kendi kendisini onarmasını tetiklemek için kullanılır. Cildi uyardığı için ve ardından sürülen kozmetikleri serumları deri çok hızlı ve derine emdiğinden, kullanılan serumların etkisini ikiye katlayan bir sistem diyebiliriz. Sağlıklı hücreler, lif üretimi, Hyalüronik asit üretimi artıyor, cilt aydınlanıp, geriliyor.  
 
Uygulama Alanları?
 Yüzde, ellerde, dekoltede, selülitli bölgelerde, çatlaklarda kullanılır. Roller yapıldıktan sonra deriye sürülen ürün çok daha derine emildiği için selülit kremlerinden maksimum fayda sağlanır.. Yüzde uygulandığında minik bir tahriş oluşturulduğundan, vücut orayı onarmak için derhal yeni hücre oluşumunu başlatır. konusunda uzman kişiler tarafından uygulanması gerekir  
 
Ne kadar süre kullanılır? Dermaroller kür olarak uygulanır.Haftada bir kez uygulayarak 4 seanslık kür ile başlanır. On beş gün ara vererek 5 nci seansı yapılır, on beş gün ara vererek altıncı seansı yapılır. Sonrasında da ayda bir kez uygulayarak derinin sağlıklı yapısını devam ettirilir.
 
Uyguladıktan sonra bakım? Hafif kızaracaktır elbet. Dermaroller yaptıktan sonra mutlaka ürün sürülmeli. Amaç zaten cildin uyarılması ve yenilenmeye hızla başlamasıdır. O halde, derinizde “sorun” ne ise ona göre ürün sürülmesi gerekiyor. Antiaging etki için vitamin ve sıkılaştırıcı aminoasit içerikli ürünler kullanın. Çatlak alanda gerginliğini yitirmiş derinin yeniden elastikiyetini kazanması için kolajen ve aminoasit içeren ürünler sürün. Selülitli bölge ise dermaroller uyguladığınız alan, kafein içerikli ürünler kullanın. En az 1 saat sonra nemlendiricinizi uygulayın. Dermaroller sonrası lütfen mümkünse güneşe çıkmayın. Çıkacaksanız da nemlendiricinizden sonra mutlaka yüksek SPFli bir güneş koruyucu kullanmayı unutmayın.

Yorumlar kapatıldı.